„Еврогол“ на Швеѓанецот Исак против Косово (ВИДЕО)

Шведска води со 2-0 против Косово во натпревар од квалификациите за пласман на Светското првенство 2022 година во Катар. Водство за Швеѓаните од 2-0 донесе талентираниот напаѓач Александар Исак кој го постигна еден од најубавите голови годинава.

 

Се вчитува...