ФК Манчестер Трагедија: Jунајтед имаше 3-0 со нисколигашот Ковентри, а сега ќе игра продолженија во ФА купот (ВИДЕО)

Фудбалерите на Манчестер јунајтед по кој знае кој пат сезонава прават од готово вересија на своите натпревари, откако денеска успеаја да прокоцкаат предност од 3-0 против нисколигашот Ковентри во ФА купот.

„Црвените-ѓаволи“ имаа се во свои раце 70 минути откако имаа предност од 3-0, за потоа за дваесет минути да примат три гола и натпреварот да замине во продолженија.

Coventry City [3] – 3 Manchester United – Haji Wright (penalty) 90‎+‎5‎’‎
byu/ganiganiu insoccer

Се вчитува...