ФОТО НА ДЕНОТ: Што бе, не ли сум како Фелаини?

Вардар го совлада Борец со 2-0 и се врати во победнички ритам, а стрелец на еден од двата гола беше и младиот играч за врска, Али Адем. Лесно препознатлив по фризурата, но и се почесто запаметен по добрите потези на теренот.

Во еден момент од дуелот тој имаше близок физички контакт со Оливер Стоименовски од Борец. „Македонскиот Фелаини“ покажа пркос, речиси идентично како и поранешниот играч на Манчестер Јунајтед…„Што бе, не ли сум како Фелаини?“ 

Се вчитува...