Фрустрирачка ноќ за Леброн: Уште мораше и на шиење (ФОТО)

Фрустрирачка ноќ за Леброн Џејмс… Неговиот Кливленд загуби од Индијана со повеќе од убедливи 121-87, па сега ќе мора преку мајсторката во седмиот меч да бара место во НБА полуфиналето на Истокот.

За Леброн ова е најлошиот плеј-оф пораз откако се врати во својот град. А, при сето тоа на мечот доби и удар во главата и голема расекотина над окото поради што мораше и на шиење… Како дополнение на разочарувачката вечер…

Се вчитува...