Герет Бејл се врати на тренинзите на Реал Мадрид

Велшкиот интернационалец Герет Бејл порано од предвиденото се врати на тренинзите на Реал Мадрид. Тој отсуствуваше три месеци поради операција на тетивата на скочниот зглоб, а се предвидуваше дека на терените ќе се врати на почетокотт на април. Сепак, Бејл успеа експресно да го мине рехабилитацискиот процес и веќе е подготвен за стопроцентни напори.

Сепак, тренерот Зинедин Зидан нема да брза со негово враќање во тимот. Планот е тој да биде подготвен за настап на реванш натпреварот од осминафиналето во Лигата на шампионите против Наполи, што ќе се одигра на 7.март во Неапол. „Кралевите“ в среда го пречекуваат Наполи на „Сантијаго Бернабеу“ во првиот меч од нокаут фазата во ЛШ.

Се вчитува...