Германија рутински и против Исланд (ВИДЕО)

Германија стигна до лесен и убедлив триумф и на гостувањето кај Исланд со 0-4. Серж Гнабри во 4. минута донесе водство за „панцирите“, а во првото полувреме стрелец беше и Ридигер кој во 24. зголеми на 0-2.

Лирој Сане во 56. минута зголеми на 0-3, а конечните 0-4 ги постави Тимо Вернер во 89. минута.

 

 

 

 

 

Се вчитува...