Германците со јасна цел – победа над Македонија и прво место во групата (фотогалерија)

ЕКИПА на ЕП во Хрватска,

Билјана Б. Петрушева, Стеван Цаневски, Игор Паневски

Многу среќа и огромна судиска наклоност имаа германските ракометари на синоќешниот дуел со Словенија, стигнувајќи до реми што ги остава европските прваци во ситуација да ја завршат групната фаза на врвот на табелата. На патот им стои Македонија, но селекторот Прокоп и неговите избраници на вечерашниот тренинг во „Арена“ делуваа максимално фокусирани на целта, во третиот меч да стигнат до втората победа и да пренесат три бода во главната фаза.

Се вчитува...