Ѓоковиќ убедливо преку Кецмановиќ до осминафинале на Вимблдон

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ без апсолутно никакви проблеми со одлична игра се пласираше во осминафиналето на Вимблдон победувајќи го Миомир Кецмановиќ.

Ѓоковиќ славеше во три сета добивајќи ги со 6-0, 6-3 и 6-4, по што во осминафиналето ќе се сретне со Холанѓанецот Тим Ван Ријтовен.

Ѓоковиќ игра досега очигледно на Вимблдон, турнир кој досега во својата кариера го освоил дури седум пати.

Се вчитува...