Ѓоковиќ упати сочувство по масакрот во Цетиње (ФОТО)

Вчера во Цетиње, Црна Гора се случи голема трагедија која долго време не се памети во историјата на оваа земја, откако беа убиени дури 11 луѓе, а шест беа повредени. Монструм почнал да убива луѓе, по што полицијата морала да го ликвидира.

Настанот го потресе целиот Балкан, по што порака до црногорскиот народ испрати и српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, кој на неговиот профил на Инстаграм објави фотографија со која искажа сочувство.

 

Се вчитува...