Горан Драгиќ уште две сезони во Мајами Хит

Словенечкиот интернационалец Горан Драгиќ и во следните две сезони ќе биде дел од Мајами Хит откако потпиша нов договор вреден 37,4 милиони долари.

Драгиќ минатата сезона заедно со Џими Батлер беше лидер на тимот на Хит кој стигна до финалето во НБА лигата, но поради повреда која ја заработи на првиот меч во финалната серија Словенецот не успеа да им помогне на соиграчите.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @nbatv

Се вчитува...