Хал на фраерски начин го прослави влезот во Чемпионшип – „Клубот формално го почна процесот на повлекување од Лига 1“ (ФОТО)

Англискиот Хал Сити се пласираше во Чемпионшип со победата на гостувањето кај Линколн Сити. Поранешниот премиерлигаш на фраерски начин го прослави овој успех, со една алузија на сите случувања во последната седмица поврзани со Суперлигата.

„Хал Сити може да потврди дека формално го почнавме процесот на повлекување од Лига 1 и дека со 23 клуба ќе игра во новото натпреварување Чемпионшип“, стои во соопштението од клубот.

 

Се вчитува...