Халанд за критиките од Рој Кин: Не ме интересира тој човек

Норвешкиот фудбалер Ерлинг Халанд не сакаше да се занимава со критиките на Рој Кин кон него. Халанд постигна четири гола во убедливиот триумф на Манчестер Сити над Вулверхемптон од 5-1.

Рој Кин упати голем број критики во периодот во кој Халанд играше нешто послаби натпревари. Тоа беше пред се по ремито со Арсенал (0-0), кога титулата за Сити беше доведена во прашање.

„Навистина не ми е гајле за тој човек“, рече Халанд.

Се вчитува...