Хаос и во Германија: Навивачите им „приредија“ погреб на фудбалерите на Хамбургер

Хамбургер загуби со убедливи 6-0 на гостувањето против Баерн Минхен и е на добар пат за првпат во историјата да испадне од Бундес-лигата, а тоа тоа не можат да се помират фановите на овој тим. Но, тие се решија на ужасен начин да им покажат на фудбалерите дека се незадоволни од нивните игри и од резултатите на тимот.

По поразот од Баерн Минхен, во паркот близу стадионот во Хамбург, навивачите им „приредија“ погреб на фудбалерите. Имаше и транспарент на кој пишуваше „Вашето време истече! Сите ќе ве фатиме!“  

Се вчитува...