Хрватските спортисти со поддршка за жителите на Петриња (ФОТО)

Страшен земјотрес од 6.3 степени по Рихтер ја погоди Хрватска во 12:19 минути. Најпогоден е градот Петриња кој се наоѓа на 60 тина километри од Загреб. Досега е потврдено дека едно дете го загубило животот, а се уште се трага по луѓе кои што останале во урнатините.

Хрватските спортисти праќаат пораки со поддршка за настраданите.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Filip Ivic (@ivicfilip16)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HNK Hajduk Split (@hnkhajduk)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NK Osijek (@nkosijek)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KK Cibona (@kk_cibona)

Се вчитува...