И Ливерпул поведе, во моментов Челси е без ЛШ (ВИДЕО)

По водството на Лестер, до предност од 1-0 стигна и Ливерпул во мечот против Кристал Палас. Како стојат сега работите во Лигата на шампионите следната сезона нема да игра Челси кој во моментов игра без голови на гостувањето кај Астон Вила.

Се вчитува...