Италија нов рекордер – 37 натпревари во низа без пораз

Репрезентацијата на Италија стигна до убедлив триумф над Литванија од 5-0 во квалификациите за Светското првенство 2022 во Катар.

Ова за актуелниоте европски првак беше вкупно 37 натпревар во низа во кој нема забележано пораз и со тоа постави нов рекорд.

 

Се вчитува...