Изненадување во Сомбор: Јокиќ на МВП прославата дојде со коњ (ВИДЕО)

Никола Јокиќ втора година по ред ја освои МВП наградата на НБА лигата со што влезе во одбрано друштво со имиња како Мајкл Џордан, Леброн Џејмс, Меџик Џонсон, Тим Данкан, Стив Неш…, а испиша и историја како прв кому му тргнало тоа од рака како играч одбран во втората рунда од драфтот.

Србинот доби и изенадување во Сомбор каде имаше прослава за успехот, а тој пристигна во свој стил – на коњ.

Се вчитува...