Јакимовски му возврати на Кајчевски: Ниe „неуките“ тренери ќе бидеме вечна мора за таканаречениот „селектор“

За жал како и пред секои Летни олимписки игри наместо да праќаме атлетичари со А-норма кои на достоен начин ќе ја претставуваат нашата земја, ние се заморуваме со дневно политички расправии меѓу тренерите кој од спортистите да оди на 17 дневна ексурзија.

Така е и овој пат. Селекторот на атлетската репрезентација на Македонија, Кристијан Кајчевски денеска објасни зошто Јован Стојоски е избран да ја претставува Македонија во Токио, по што следеше одговор од тренерот на Дарио Ивановски, Игор Јакимовски.

Во целост ви го пренесуваме ставот на Игор Јакимовски.

 

Се вчитува...