Јан Весели им се приклучи на евролигашките ѕвезди кои донираат за Австралија

По 100 долари за секој постигна поен на Фенербахче во оваа седмица со двојна програма во Евролигата. Вкупната сум ќе оди за помош на Австралија. Ова е донацијата што ја најави чешкиот кошаркар на Фенербахче, Јан Весели. Тој се врќа по повредата и очекува да биде во тимот за дуелите со Асвел и со Барселона.

Акцијата за донирање ја покрена австралиецот Џок Лејндејл, му се приклучија и Крис Синглтон и Крис Џејмс. Од денеска и Јан Весели.

 

Се вчитува...