Јапонец во редовите на Кристал Палас

Јапонскиот репрезентативец Даики Камада од денеска и официјално е нов фудбалер на премиерлигашот Кристал Палас со кој потиша двогодишен договор.

Играчот за врска во Лондон пристигнува од редовите на Лацио на инсиситрање на тренерот Оливер Гласнер со кој Јапонецот имаше одлична соработка во времето поминато во Ајнтрахт Франкфурт кога германскиот тим ја освои Лига Европа.

Се вчитува...