Јотовски обезбеди четвртфинале во двојки на турнирот во Тунис

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски обезбеди место во четвртфиналето во игра на двојки на ИТФ фјучерсот вреден 15.000 долари во Тунис.

Во првото коло, Јотовски заедно со Милош Николиќ од Србија славеа против шпанската двојка Алварез/ Луке со 6-1,7-5.

На патот за полуфиналето Јотовски/ Николиќ ќе се соочат со првите носители Бортолоти и Оклепо од Италија.

Се вчитува...