Како играше Ал Сад под водство на Чави? Маестрално (ВИДЕО)

Чави по шест години поминати во катарското првенство и Ал Сад официјално се врати во Барселона, но овој пат како прв тренер. Со Ал Сад, Чави освои седум трофеи од кои еден во лигата, Суперкупот и Старс Купот, а два пати го совојуваше катарскиот Куп и Купот на Емирот.

„Тика-така“ тактиката која ја применуваше Барселона, Чави ја пренесе и во Катар, а очекувањата се дека овој стил на игра повторно ќе го краси каталонскиот тим. Во продолжение погледете ја феноменалната акција по цел терен која донсесе гол во противничката мрежа.

Се вчитува...