Како Струга нема друга…не му се пее баш на Работнички (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Работнички падна на последната позиција на табелата откако вторпат оваа сезона доживеа пораз од новиот прволигаш Струга Трим Лум. „Романтичарите“ се дефинитивно непрепознатливи, можеби треба и време за да профункционира овој сосема нов тим, но отчукува часовникот за шефот на стручниот штаб Александар Влахо. Шест порази во десет гола апсолутно не е според очекувањата на раководството, а и реномето на Работнички.

Стружани дојдоа да одиграат храбро и тоа им донесе три бода. Ги заслужија со головите на Клисман Цаке и на Флорент Османи…

 

Се вчитува...