Каков старт во Москва: Евро-гол на Трипие за водство на Англија… (ВИДЕО)

Не можеше да има подобар почеток на второто полуфинале на Светското првенство 2018 меѓу Англија и Русија на „Лужњики“ во Москва.

Англичаните поведоа уште во 5. минута од натпреварот со феноменалниот погодок на Киран Трипие директно од слободен удар…

Се вчитува...