КАКВА „БОМБА“ НА КУЕВЕН: Бразилецот со гол од 30 метри ја намалува негативата на Шкупи (ВИДЕО)

Шкупи успеа да ја намали предноста на Шамрок Роверс на 2-1 во Даблин, во првиот натпревар од 3. квалификациско коло за Лига Европа.

Во 77. минута вистинско ремек-дел на Бразилецот Куевен кој со „бомба“ од 30 метри постигна евро-гол за ублажување на предноста на Ирците.

За Куевен ова е втор гол на европската сцена летово, по погодокот на гостувањето против Динамо Загреб.

Се вчитува...