Кансело со видео го навлече бесот на навивачите на Манчестер Сити (ВИДЕО)

Фудбалерот на Манчестер Сити, Жоао Кансело кој е на позајмица во Барселона го навлече бесот на навивачите на англискиот клуб по последната објава од него на социјалните мрежи.

Имено, Кансело за Јутјуб каналот „Shoot For Love“ на слепо рангираше фудбалери од првата до десеттата позиција, а прв кој се појави на листата беше Јошко Гвардиол, овосезонското засилување на „граѓаните“ кој има одлична прва сезона во Премиерлигата.

Кансело го рангираше Хрватот на десеттото место па доби и бројни погрдни навреди од страна на навивачите на Манчестер Сити прозивајќи го за љубомора.

Се вчитува...