Карачиќ до Стоилов – асистенција на сезоната во ЛШ

Вардар продолжи со собирањето на индивидуалните награди и кога станува збор за најдобрите потези во изминатата сезона во Лигата на шампионите.

Дејан Милосављев ја имаше најдобрата голманска интервенција, а сега ас на Вардар е избран и за најдобра асистенција во Лигата на шампионите. Станува збор за маестралното додавање на Игор Карачиќ до Стојанче Стоилов на големото финале против Веспрем, што од 30-те понудени беше избрано за „асистенција на сезоната 2018/19 во ЛШ.

 

Се вчитува...