Кога не може Челси, тука е Тотенхем да помогне (ВИДЕО)

Тотенхем израмнува против Лестер на 2-2 и со тоа ги урива сништата на клубот за учество во Лигата на шампионите. Од целата ситуација најсреќен е Челси кој иако губи на гостувањето кај Астон Вила со 2-1, сепак со овие резултати во моментов е во Лигата на шампионите.

 

Се вчитува...