Комичната грешка на фудбалерите на Челси која донесе триумф за Арсенал (ВИДЕО)

Во дербито на лондонските тимови во 36. коло од Премиерлигата, Арсенал славеше на гостувањето против Челси со 0-1, со погодокот на Емили Смит Роув.

Младиот Ангичанец во 16. минута искористи бизарна грешка на фудбалерите на Челси, кои до крајот на мечот потоа беа подобар тим на теренот, но резултатот остана непроменет…

Се вчитува...