„Кралско додавање“ на Димитријевиќ против Реал Мадрид (ВИДЕО)

Најдобриот македонски кошаркар Ненад Димитријевиќ и неговата Валенсија имаат негатива по три четвртини од Реал Мадрид во шпанската кошаркарска лига.

И покрај негативата „хајлајтсот“ на досегашниот дел од мечот го има токму нашиот кошаркар, кој на неверојатен начин го проигра искусниот Виктор Клавер кој без проблеми реализираше.

 

Се вчитува...