КВАЛИФИКАЦИИ СП 2022: Словенија ја совлада Хрватска, победи на Србија и Црна Гора (ВИДЕО)

Словенија ја совлада Хрватска со минимални 1-0 во балканското дерби на стартот на квалификациите за Светското првенство во Катар во 2022 година. Клучниот момент во натпреварот се случи во 15. минута кога за домаќините стрелаше Ловриќ.

Босна и Херцеговина одигра реми на гостувањето кај Финска 2-2, а победа славеа Србија на домашен терен против Р. Ирска со 3-2 и Црна Гора на гостувањето кај Летонија од 1-2.

РЕЗУЛТАТИ СВЕТСКО ПРВЕНСТВО КВАЛИФИКАЦИИ:

Финска – Босна и Херцеговина  2-2

Летонија – Црна Гора 1-2

Словенија – Хрватска 1-0

Србија – Р. Ирска  3-2

 

 

 

Се вчитува...