Лаказет на лето доаѓа во Јувентус?

Напаѓачот на францускиот клуб Лион, Александре Лаказет, на лето би можел да го засили Јувентус, пишуваат медиумите во Италија. Тој има договор до 2019 година, но смета дека е дојдено време за трансфер во поголем европски клуб.

„Мислам дека дојде времето за да размислувам за заминам. Сакам да се испробам и во друга средина, во друга лига. Ќе продолжам да работам напорно и се надевам дека многу брзо ќе дојде и вистинската можност“, изјави Александре Лаказет.

Тој се споменуваше како можно засилување за Арсенал и за Челси, но во игра влегува и Јувентус. Се претпоставува дека „старата дама“ е подготвена да плати околу 40 милиони евра за негов ангажман.

Се вчитува...