„Лавовите“ не се плашат од никого, па ни од Шкендија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шкендија е актуелен првак, но веќе не делува застрашувачки. Тимот на Ернест Ѓока не успеа да ја надигра Македонија Ѓорче Петров, доволно за да освои три бода на денешното гостување. „Лавовите“ покажаа храброст и пожртвуваност и сосема заслужено стигнаа до бод. Очигледно дека избраниците на Александар Таневски имаат голема самодоверба и не се плашат ниту од Шкендија.

 

 

Се вчитува...