Лазаров ги одбра ракометарите за Фарски Острови

Кирил Лазаров, селекторот на македонската селекција ги одбра 16-те ракометари со кои вечерва ќе го одигра првиот од двата бараж дуели против Фарски Острови, на гостувањето во Торшавн.

Лазаров се одлучи во тимот да го вклучи и пикерот Михаил Аларов, а селекторот на националниот тим се одлучи да го вклучи и младиот Дамјан Митев, кој ќе треба да помогне во нападот на нашата селекција.

Мечот започнува во 20:00 часот, а ова се ракометарите кои вечерва ќе настапат на првиот бараж натпревар:

Се вчитува...