Лејкерс го крадат од градскиот ривал најдобриот шести играч за минатата сезона

Почна потпишувањето на слободни агенти во НБА лигата. Минатата ноќ се случија неколку интересни трансфери, а како најзвучно е тоа на преминувањето на минатогодишниот шести најдобар кошаркар во лигата Монтрезл Хелер од ЛА Клиперс во ЛА Лејкерс.

Херел прифати 19 милиони долари за две сезони со актуелниот договор како би ја нападнал титулата откако лани со градскиот ривал не успеа да го направи тоа.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SportsCenter (@sportscenter)

Се вчитува...