Лекција за Загреб, рутина за Вардар… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарите на Вардар рутински стигнаа до нова победа во најквалитетното европско клупско натпреварување. Овој пат се славеше против Загреб со 28-21…

„Вардарци“ демонстрираа вистинска лекција по ракомет за Хрватите, и покрај тоа што се чини и не ги „запрегнаа“ сите сили, онака како што знаат и умеат. Но, секако повеќе од доволно за Хрватите.

[RoyalSlider Error] Incorrect RoyalSlider ID in shortcode or problem with query.

Се вчитува...