Леверкузен шокиран од Штутгарт, си ги намали шансите за ЛШ

Баер Леверкузен загуби пред своите навивачи од Штутгарт со 0-1 во 32. коло од Бундеслигата, со што значително си ги намали шансите за една од првите четири позиции на табелата кои обезбедуваат настап во Лигата на шампионите следната сезона.

Стрелец на голот за Штутгарт со кој беа шокирани „фармацевтите“ беше Гентнер во 67. минута од средбата. Претходно, Аларио во 16. минута од натпреварот не реализираше пенал за Баер Леверкузен…


Standings provided by Sofascore LiveScore

Се вчитува...