Линекер беше шокиран, но потоа го релативизираше успехот на Македонија: Па што? Победија, но никогаш не се ниту блиску до пласман на СП!

Легендарниот Гари Линекер синоќа беше сериозно шокиран, како поголемиот дел од фудбалскиот свет, од победата на Македонија на гостувањето против Германија во Дуисбург во квалификациите за СП 2022 во Катар.

„О, мој Боже. Македонија ја победи Германија“ – напиша Линекер.

Но, потоа во своја следна објава на официјалниот Твитер профил, триумфот на Македонија го релативизираше:

„Па што? Тие може да победат натпревар, но никогаш не може никогаш да се квалификуваат. Ниту блиску…“ – ќе рече Линекер.

Се вчитува...