Ливерпул го победи Саутемптон за опстанок на надежите за ЛШ (ВИДЕО)

Ливерпул останува со надежите за обезбедување место во Лигата на шампионите следната сезона, откако славеше против Саутемптон со 2-0 во својот 34-ти натпревар сезонава.

Победата за „црвените“ ја најави Садио Мане на асистенција на Салах во 31. минута од натпреварот.


Конечните 2-0 ги постави Алкантара во 90. минута.

Ливерпул со 57 бода, сега е на шест бода од Лестер кој има и натпревар повеќе.

 

Се вчитува...