Ливерпул конечно победи и ја продолжи агонијата на Тотенхем (ВИДЕО)

Фудбалерите на Ливерпул конечно победија во домашниот шампионат откако славеа над Тотенхем со 4-2 во дерби дуелот на 36. рунда во Премиер-лигата и со тоа ја продолжија агонијата на лондонскиот клуб.

Домаќините поведоа со 1-0 со голот на Мохамед Салах во 16. минута, а до крајот на првиот дел беше 2-0 откако прецизно стрелаше Робертсон во 45. минута. На 3-0 зголеми Гакпо во 50. минута, додека во 57. беше 4-0 со евроголот на Елиот во 59. минута.

До крајот гостите успеаја само да го ублажат поразот на 4-2 со погодоците на Ришарлисон и Сон.

Liverpool [4] – 0 Tottenham Hotspur – Harvey Elliott 59‎’‎
byu/ganiganiu insoccer

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...