Ливерпул веќе ја одреди цената за незадоволниот Дарвин Нуњез

Ливерпул веќе ја одреди цената за незадоволниот Дарвин Нуњез кој ова лето сака да го напушти клубот.

Добро е познато дека Барселона е силно заинтересирана за неговите услуги. Дарвин веќе беше на дневниот ред на Барселона пред Ливерпул да го купи од Бенфика за 75 милиони евра, а сега каталонскиот тим сака да биде дел од новиот засилен тим на Чави.

Но, како што тврдат дел од најупатените новинари од Англија, Ливерпул нема да го продаде за помалку од 85 милиони евра.

Операцијата е економски сложена и со оглед на тоа што Барса мора да се појави на пазарот под правилото 1:1 согласно фер-плеј правилата за да може да го пријави, што, пак, би го присилило Роберт Левандовски за заминување од клубот.

Се вчитува...