ЛОИ – ОДБОЈКА: САД преку Србија до финале (ФОТО)

Женската одбојкарска селекција на САД е првиот патник во финалето на Летните олимписки игри откако славеше против Србија со 3-0.

Американките беа подобриот противник на денешниот меч. Првиот сет го добија со 25-19, во вториот беше уште поубедиви со 25-15, додека Србинките парираа само во третиот (25-23), но сепак не успеаја да го приведат мечот во четвртти сет.

Во финалето САД ќе се сретне со подобриот од мечот помеѓу Бразил и Јужна Кореја.

Се вчитува...