Луиш Алберто му донесе на Лацио минимален триумф над Сампдорија (ВИДЕО)

Лацио славеше на домашен терен со 1-0 над Сампдорија во натпревар од 23. коло во италијанската Серија А. Клучниот момент во натпреварот се случи во 24. минута кога Луиш Алберто на асистенција на Сергеј Милинковиќ Савиќ го постигна голот вреден три бода.

За Лацио оваа победа беше последен тест пред осминафиналниот натпревар во Лигата на шампионите против Баерн Минхен.

 

 

 

 

Се вчитува...