Магдевски ќе биде дел од „Ол-стар“ натпреварот во романската лига

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Андреј Магдевски одличната сезона во романскиот Плоешти ја круниса со учество на „Ол-стар“ натпреварот во Националната кошаркарска лига на Романија.

Македонскиот интернационалец летово од МЗТ Скопје премина во Плоешти, каде што веднаш се наметна и сезонава е еден од најдобрите кошаркари на овој тим. Тој е единствен кошаркар од својот тим кој доби повик на натпреварот на сите ѕвезди.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Liga de Baschet (@ligadebaschet)

Се вчитува...