Магија на Фирмино, Себалјос не знаеше што го снајде (видео)

Мохамед Салах со два гола беше најзаслужен за победата на Ливерпул над Арсенал, но најдобриот потег на големото дерби беше дело на Роберто Фирмино.

Погледнете го овој неверојатен дриблинг со кој Бразилецот се ослободи од Дани Себалјос, создавајќи си простор за волеј-удар кој за жал не заврши во мрежата.

Се вчитува...