Магија на Ивановски – „Сервис под нозе“ на меч топка (ВИДЕО)

Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски на неверојатен начин се пласираше во осминафиналето на јуниорскиот турнир на третиот гранд-слем во сезоната Вимблдон.

Во второто коло нашиот тенисер немаше никакви проблеми против 11 носител, Мексиканецот, Пачеко-Мендез со максимални 2-0, по сетови (6-1 и 6-2). Македонецот натпреварот го заврши за нешто повеќе од еден час.

Нашиот тенисер на меч топка се реши со сервис по нозе да го земе последниот поен против мексиканскиот тенисер.

Мајсторијата на нашиот тенисер можете да ја погледнете на следниот линк.

 

Се вчитува...