Магија на Кјелце: Шмал брани зицер, па Душебајев дава „цепелин“

Кјелце и Фленсбург одиграа без победник, 25-25, а најубавите потези на натпреварот се случија во 37. минута кога во рок од десетина секунди најпрвин Шмал одбрани зицер на гостите од Германија, за потоа Алекс Душебајев на спротивната страна да стрела прецизно, и тоа со атрактивен „цепелин“.

Погледнете ги двете атракции кои ги кренаа на нозе домашните фанови во арената во Кјелце.

Се вчитува...