Магија на Пепе: Ремек- дело кое тешко се брани (ВИДЕО)

Арсенал има предност од 2-0 против ВБА на полувремето од 35. коло во Премиерлигата.

Вториот погодок беше вистинско ремек-дело на Николас Пепе.

Офанзивецот од Брегот на слоновата коска во 35. минута спектакуларно погоди за двојна предност на „топчиите“.

Се вчитува...