Мајката на Фоден е пијаница, по неколку чашки алкохол почнала да провоцира, па на крај добила ќотек (ФОТО)

Уште еден скандал ја стресе фудбалска Англија, а овој пат во центар на вниманието се најде фудбалерот на Манчестер сити, Фил Фоден.

Младиот фудбалер има одлична сезона со „граѓаните“, а сега стана главна тема на фановите поради неговата мајка, која претерала со алохолот и потоа учествувала во тепачка.

Клер Фоден при тепачката заработила сериозни повреди, а тоа може да се забележи и по нејзиното лице.

 

 

 

Се вчитува...