МАКЕДОНИЈА ИМА НОВ ЛИДЕР: Магијата на Митев со која се чекиравме на СП (ВИДЕО)

Ракометната репрезентација на Македонија го продолжи континуитетот на големите натпреварувања, откако во реваншот од бараж двомечот славеше на домашен терен против Фарски острови (34-26) и со тоа ја неутрализираше негативата од (27-34) од првиот меч одигран во Торшаван.

Клучниот момент во натпреварот го имаше Марко Митев кој со една магија на две минути до крајот успеа да донесе водство од 32-24 за нас и да изнуди исклучување од две минути.

 

Се вчитува...